KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13857255
nr 1385 7255
Carl Delden
(f. 1906), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, kust, 42x51cm, yttermått inklusive ram: 64x72cm
Carl Delden, född 1906 i Söderköping, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
måndag 22 mars 2021
kl 20:28:21
100 kr
250 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
450 kr
450 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
700 kr
700 kr
700 kr (Budbetjänt)